18. 1. 2013

Katie McGarry: Pushing the limits (#1)

Pushing the limits? Vydarené contemporary s úplne skvelou hlavnou dvojicou a zároveň vážnejšími problémami, než len ich vzťah... A hoci je z toho na GR trilógia, každý diel sa zaoberá iným charakterom a príbeh Echo a Noaha je v tejto knihe uzavretý.

Ako zvyčajne si môžete najprv prečítať anotáciu a prezrieť si obálku tejto knihy: No one knows what happened the night Echo Emerson went from popular girl with jock boyfriend to gossiped-about outsider with "freaky" scars on her arms. Even Echo can't remember the whole truth of that horrible night. All she knows is that she wants everything to go back to normal.But when Noah Hutchins, the smoking-hot, girl-using loner in the black leather jacket, explodes into her life with his tough attitude and surprising understanding, Echo's world shifts in ways she could never have imagined. They should have nothing in common. And with the secrets they both keep, being together is pretty much impossible.
Yet the crazy attraction between them refuses to go away. And Echo has to ask herself just how far they can push the limits and what she'll risk for the one guy who might teach her how to love again.


Táto recenzia bude zrejme stručná a plná chválospevov... čítanie tejto knihy som si totiž nesmierne užila, nesmierne mi sadla. Je písaná štýlom, do ktorého sa dá veľmi ľahko ponoriť a prostredníctvom pomerne krátkych kapitol sa na svet pozeráme očami oboch hlavných hrdinov.

Echo a Noah sú pár so skvelou chémiou, logickým vzťahom, ktorý sa vyvíja postupne a musela som im fandiť... A čert to ber, ak sa do toho primotalo nejaké to zveličenie a možno klišé, som len človek a toto bola tak výborne napísaná romantika, že mi to vôbec neprekážalo! 

Nesmierne však oceňujem i to, že je každý z nich sám o sebe je plnohodnotnou osobnosťou s neľahkou minulosťou, démonmi, problémami, ktoré potrebujú vyriešiť a samozrejme, v prípade Echo tiež tajomstvom, ktoré treba odhaliť. Čo sa vlastne stalo v ten deň, keď sa jej život otočil o 180° a nič už nebolo ako predtým? Povedať jej to nechce nikto... Nutné je podotknúť aj ich realistickosť a fakt, že rozhodne nie sú plochí!

Čo, mimochodom, platí taktiež o zvyšku charakterov. V tejto knihe sú ich životy len viac či menej načrtnuté, ale ako som zmieňovala vyššie, dočkáme sa príbehu Beth (Dare You To #2), Isaiaha (Crash Into You #3) a dokonca Lily (Crossing the Line #1.5). Som na knihy zvedavá, Katie McGarry dokázala, že je schopná a talentovaná.:)

Knihu ďalej hodnotím ako vyváženú. Akcia, vzťahy (nielen ten romantický) atď., boli vhodne skombinované, bola som patrične zvedavá, ani náhodou som sa nenudila a na čítanie sa vždy celý deň tešila.

Takže za mňa 5 hviezdičiek a prečítajte si ju, stojí za to! Alebo začnite nejakými ďalšími recenziami (napríklad tou u Miruš či u Freckles), ktoré navnadili mňa (a ktoré dokážu poukázať i na nejaký ten zápor) a za ktoré som vďačná.


Anotácia a obálka z goodreads.com
Autorka hviezdičiek: MAKY.OREL

8 komentárov:

 1. Parádna knižka, už sa neviem dočkať druhej časti, ktorá bude určite ešte lepšia :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Takúto krásnu, pozitívnu, vychvaľovačnú recenziu som hľadala dlho (podvedome) a našla! Téda, toľko chváli na knihu, to tu dlho nebolo. U mňa to teda víťazí, idem si ešte prečítať tie ďalšie recenzie, no pocit je veľmi pozitívny. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Niekto dokázal nájsť aj mínusy? U mňa je dto dočista jedna z najlepších kníh vôbec. :P

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To si môj človek...:D A tú neuveriteľnosť toho, že jej nepovedali vôbec nie kritizovali baby.

   Odstrániť
 4. Teda, když autor má dva charaktery, které se k sobě super hodí a funguje mezi nimi super chemie, tak má už půlku úspěchu v kapse :D A jinak, kniha zní fajn, možná si na ni někdy udělám čas... :3

  OdpovedaťOdstrániť